Haber

Güney Kore lideri Yoon, BAE’de Dubai Emiri ile “enerji ve teknolojiyi” tartışıyor

ABU Güney Kore Devlet Lideri Yoon Suk YeoI, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakan ve Dubai Emiri Mohammed bin Rashid Al Maktoum ile ülkelerinin güç ve teknoloji alanlarındaki işbirliklerini görüştü.

BAE’de yayınlanan Al-Beyan gazetesinin haberine göre Güney Kore Devlet Başkanı Yoon, Dubai’de Al Maktoum ile bir araya geldi.

Konuk Cumhurbaşkanı ile yenilenebilir enerji, uzay araştırmaları, ticaret, bilim ve ileri teknoloji alanlarında iki ülke arasındaki iş birliğine değinen Al Maktoum, Yoon’un ziyaretinin stratejik ortaklığı ve aralarındaki ilişkileri ilerletmek için bir başlangıç ​​​​noktası olmasını umduğunu ifade etti. ülkeler. o yaptı.

BAE ve Güney Kore’nin stratejik alanlarda iş birliğini geliştirmeye istekli olduğunu ifade eden Al Maktoum, iki ülkenin deneyimlerinin halkların refahına hizmet edeceğini kaydetti.

Yoon, ilişkilerinin karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesinde geliştiğini de belirterek, BAE ve Güney Kore’nin birçok bölgesel ve uluslararası meseledeki ortak çıkarlarının uyumlu olduğunu ifade etti.

Atanmasından bu yana ilk kez BAE’yi ziyaret eden Yoon, ülkedeki temasları kapsamında Abu Dabi’de Cumhurbaşkanı Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından yapılan ortak açıklamada BAE’nin Güney Kore’deki stratejik departmanlara 30 milyar dolar yatırım yapacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu